340 TL ver, okulöncesi öğretmeni ol…

Kuran kursu öğreticileri ile imamlara 290 TL karşılığında “manevi rehberlik “olanağı veren sertifika programının bir benzeri daha hayata geçirildi. Selçuk Üniversitesi bünyesinde başlatılan, “Okulöncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifika Programı”na 340 lira ödeyerek katılanlara eğitmenlik sertifikası verilecek. Eğitimin yol haritasını oluşturan “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi”nde zorunlu olacağı duyurulan okulöncesi eğitime ilişkin fırsatçı bir uygulamaya imza […]

Kuran kursu öğreticileri ile imamlara 290 TL karşılığında “manevi rehberlik “olanağı veren sertifika programının bir benzeri daha hayata geçirildi. Selçuk Üniversitesi bünyesinde başlatılan, “Okulöncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifika Programı”na 340 lira ödeyerek katılanlara eğitmenlik sertifikası verilecek.

Eğitimin yol haritasını oluşturan “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi”nde zorunlu olacağı duyurulan okulöncesi eğitime ilişkin fırsatçı bir uygulamaya imza atıldı. Daha önce, din görevlilerine yönelik manevi rehberlik sertifika programı başlatan Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, şimdi de çocuk gelişimi ve eğitimine yönelik sertifika programı başlattı. Uzaktan eğitim yoluyla verilecek eğitimlerin üç ay süreceği bildirildi.

Lise mezunu OLMA ŞARTI
İlköğretime hazırlanan çocukların gelişimi açısından kritik önemde olan okulöncesi eğitimde pedagojik yeterliliğin göz ardı edilmesinin önünü açan uygulamanın amacı, “Okulöncesi çocuk gelişimi faaliyeti gösteren kamu ya da özel kurumlardaki personellere gerekli olan mesleki tecrübeyi uzaktan eğitim yönetimi ile kazandırmak” şeklinde açıklandı. Programa lise ve dengi okullardan mezun olan özel kreşlerde görevli personellerin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 4-6 Yaş Kuran Kursları’nda görev yapan öğreticilerin de katılabileceği ifade edildi.

İş garantisi vermez
Okulöncesi eğitmenliği sertifikası almak isteyenlerin katılacağı program için 41 ayrı eğitim içeriği belirlendi. Programın, “Meslek mensuplarından gelen yoğun talepler” doğrultusunda hazırlanıldığı savunuldu. Başvuru kılavuzunun altına, “Bu sertifika programı herhangi bir iş garantisi vermez. Kişisel gelişim için hazırlanmıştır” notu düşüldü.
Kaynak:birgün.net

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.