Ana Okulları (okul öncesi) ne zaman açılacak?

02.06.2020

Ana Okulları (okul öncesi) ne zaman açılacak? Cumhurbaşbanı Erdoğan’ın geçtiğimiz Pazartesi günü açıkladığı normalleşme adımlarından biri de okul öncesi ve kreşlerin açılması idi. Haziran ayına yani normalleşme sürecine girmiş bulunduğumuz şu günlerde aileler özellikle ana okulları ve kreşlerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Sosyal medaydan takip ettiğimiz kadarıyla da ana okulların açılması gündem maddesi olmuş durumda.

Bu konu ile ilgili MEB’den bir resmi yazı da mevcut. Ana okulları kontrollü olarak eğitim öğretim faaliyetlerine açılacak. Türk Eğitim Genel Başkanı Talip Geylan’ın twitter hesabı üzerinden attığı bazı tweetlerde de bu durumun vurgulandığını görüyoruz. Normalleşme sürecinde çocuklar için de önemli adımlar atılıyor. Kreşlerin açılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Ana okulların ne zaman açılacağını da MEB bir genelge ile illere resmi yazı ile gönderebilir ve bunu kamuoyuna paylaşabilir. Bu durumu en çok okul öncesi öğretmenleri merak ediyor. Ana okulları açılırsa okul öncesi öğretmenleri de görev başı yapabilir. Bu durumlar tamamen tahmin olmakla birlikte resmi açıklamaları beklemek en doğrusu olacaktır.

Ana okulu ve kreşlerin açılması ile ilgili 15 Haziran tarihi öne çıkmaktadır. Zira bu konuda yapılan açıklamalar şu şekilde idi:

“Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran’dan sonra faaliyete geçecektir”

Ana okullarının açılması ile ilgili Bakan Ziya Selçuk’un açıklaması da şu şekilde idi:

“Bu konuda çok açıklama yapmamıza rağmen özellikle çocuklardan gelen “Yazın okullar var mı?” sorusuna “Hayır” cevabı vermeye doyamıyorum bir de buradan duyurmuş olayım siz iletin”

Kaynak: mebpersonel.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.