Anatomi Dersi Okulöncesi Öabt Kısmından Ne Zaman Çıkarılacak?

10.02.2020

YÖK Universitelerde okunan ders programini 16.05.2018 tarihinde guncelledi. Yeni programda okuloncesinde Anne Çocuk Sağlığı, Beslenme ve Anatomi gibi dersler yer almıyor artık… Peki öabt ye ne zaman yansıyacak


Durum böyle olunca, okulöncesi öğretmenliği mezunu kpss ye çalışan arkadaşlarımız acaba bu dersler ne zaman çıkacak diye düşünmeye başladı.

Hatta 2018 yılında o dersler kesin programdan çıkacak diye o derslere çalışmadan sınava girdi.

Fakat bu uygulama 2018 yılında yeni kazanan öğrencilerin derslerinde okutulmayacağı anlamına geliyordu. 2019 yılında okulöncesi öğretmenliğine yen başlayan öğrenciler artık bu dersleri almayacaktı.


Bu sistem değişikliğinin öabt ye yansıması dört yıl sonrayı bulacak. Çünkü şuan okulöncesi öğretmenliği öabt sınavına giren arkadaşlarımız daha önce bu dersleri gördüler.

Sitemizin düşüncesi ise eğer bu dersler bu programda yerinin olmamasına karar verilmişse bunun sınava hemen yansıması yönündedir. YÖK programdan kaldırdıysa günümüzde artık bir okulöncesi öğretmeni için gerekli olmayan alanlar olduğu anlaşılmaktadır.


Yetkililerimizin bu yöne bir çalışma yapmasını ve sınavın şuanki uygulanan pragrama uymasını sınava girecek tüm okulöncesi öğretmen arkdaşlar adına istemekteyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.