Bakan Özer: Öğretmen atamaları konusunda doyuma ulaştık

Bakan Özer bugün yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen atama sayılarına dikkat çekerek ‘Öğretmen atamaları konusunda doyuma ulaştık’ diye konuştu.

Bakan Özer: Öğretmen atamaları konusunda doyuma ulaştık
21.11.2021
604

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün önemli açıklamalarda bulundu. Uzun zamandır tartışma konusu olan ‘öğretmen atamaları’ da masaya yatırıldı. İşte konuşmanın dikkat çeken noktaları!

Bakan Özer öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Öğretmen konusunda daha farklı bir yaklaşım benimsemek lazım. Ciddi bir doyuma ulaştık. Atamalar, ağırlık verdiğimiz alanlara öncelik verilecek.’ diye konuştu.

2020 KPSS Puanı Uzatılacak Mı?

Bakan Özer’e yöneltilen 2020 KPSS puanlarının uzatılıp uzatılmayacağıyla ilgili sorunun cevabı birçok kişiyi üzdü. Bakan Özer bu konuyla ilgili, ‘Umutlar bittiğinde, kritik bir zamanda 15 bin öğretmen ataması yaptık. Kıymetli bir adımdı ama buradan eleştiri almak beni üzdü. 2020 KPSS’ye girenler bu atama bizim hakkımız dediler. 2021’ler de aynı şekilde bir durum ortaya koydular. Biz de bakanlık olarak ‘ikiniz de başvurun en yüksek puanlı olanı alalım’ dedik. Bir ay boyunca bu konudan peş peşe tepkiler geldi. Bir diğer konu ise ‘2020 puanları uzatılsın’ hadisesi. Bu konuda da netiz. O defter kapandı.’ diye konuştu.

Ciddi Bir Doyuma Ulaştık

Öğretmen atamaları konusu her geçen yıl sarpa sarıyor. Daha önceki yıllarda ortalama 40 bin öğretmen ataması yapılırken 2020 yılında 20 bin atama yapıldı. 15 bin atama ise karmaya çevrilerek birçok mağduriyete sebebiyet verildi. Atama sayılarının her yıl daha da düşmesinden korkan birçok aday bu habere odaklanmıştı.

Bakan Özer, ‘Öğretmen konusunda daha farklı bir yaklaşım benimsemek lazım. Ciddi bir doyuma ulaştık. Atamalar, ağırlık verdiğimiz alanlara öncelik verilecek.’ diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.