Çocuğumu kendi sınıfıma almak istiyorum

18.07.2020

okuloncesi öğretmenin çocuğunu kendi sınıfına alması uygun mudur?

Çocuğunu kendi sınıfında okutan öğretmenler fikir verin!
merhaba,

ben okulöncesi öğretmeniyim. kızım bu sene anasınıfına başlayacak, kendim mi okutmalıyım yoksa başka okula / öğretmene mi gödermeliyim.

o kadar kararsızım ki anlatamam, daha önce kendi çocuğunu okutan varsa bana tecrübelerini, artıları ve eksileri paylaşabilir mi?

kızımı eğer başka öğretmene vereceksem başka okula göndermek zorundayım, yani o benimle aynı ortamda olmayacak.

Cevap 1:

çocuk ilkokulda zorlanıyor daha sonrasında hocam.ister istemez çocugunuza ilginiz fazla olacak ya da diğer çocuklardan birine sinirlenip kendi çocuğunuza kızacaksınız.Çocuk diğer öğrencilerinizle ilgilenince kıskanacak.ayrı bir yerde okursa kendi kendine savaşmayı öğrenir,özgüveni yükselir,her canının istediğinin olmayacağını anlar,yanında ebeveyn olmadan da bir hayat olduğunu kavrar.hayata ne kadar erken atılırsa o kadar iyi.Tabi bunlar benim düşüncelerim karar yine de sizin:)kolay gelsin şimdiden… (Pınar Bolat)

Cevap 2:

ben öyle bir çocuk oldum….size şunu söyleyebilirim babasız büyümüş gibiyim…çünkü babam diğerlerine haksızlık olur yada iltimas geçmiş gibi hissedilirim düşüncesiyle öğretmenliğini ön plana çıkardı…

en basit örnek de şudur…

bir akşam evde sofrada yemek yiyoruz…bu arada ben 1. sınıftayım…babam bir soru sordu…ve ben parmak kaldırdım cevap vermek için….

o günden sonra babam karar vermiş ve diğer kardeşlerimi o okutmadı…

Sizlerde düşüncenizi yoruma yazabilirsiniz.
Aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşmak için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.