Çocuk Gelişimi Bölümüne Öğretim Görevlisi Alınacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunları arasından öğretim görevlisi alınacak. İşte şartlar…

19.12.2020
Çocuk Gelişimi Bölümüne Öğretim Görevlisi Alınacak

Okulöncesi ile ilgili tüm ilanlardan haberdar olmak için tıklayınız

Başvuru Şartları Nelerdir?

1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eş değerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmalıdır.
4- Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

5- Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak şartları aranır.

Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunu olup, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

İSTENEN BELGELER ve ÖNEMLİ NOTLAR
Başvuruda İstenen Belgeler:
1-Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvuru Formu. (www.ozal.edu.tr adresinden Personel Daire Başkanlığı sayfasına giriniz. Dokümanlar kısmında “Akademik Başvuru Formu”na tıklayarak erişebilirsiniz)

2-Özgeçmiş.

3-Lisans, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık belgeleri ve öğrenci ise öğrenci belgesi (1 takım Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler) (Yabancı yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi)

4-Lisans transkript belgesinin aslı veya kopyasının resmi makamlarca onaylanmış ıslak imzalı onaylı belgesi.

5-İki adet biyometrik fotoğraf.

6-ÖSYM sonuç açıklama sisteminden alınmış karekodlu ALES sonuç belgesi.
7-Yabancı Dil Belgesi (YDS,YÖKDİL,veya eşdeğerliliği).

8-Askerlik Belgesi (e-Devlet çıktısı)

9-Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

10-Çalışmış olmak şartı istenen ilanlar için ilgili kurumdan alınmış ıslak imzalı belge ve SGK’dan alınmış prim gün sayısını ve iş kolunu gösterir ıslak imzalı belge

11-Ön ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

12-Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebilir.
13-Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

14-Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılabilir. Posta yolu ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlerimize ulaşmış olması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.) Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

15-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi:
02.01.2021

Sınav Tarihi
15.01.2021

Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi https://ozal.edu.tr/tr/personel adresinde mevcuttur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.