Dikkat!!! Bu oyun çocuklarınız için çok tehlikeli…

07.03.2019
166
Mavi Balina tehlikesinden sonra trend oyun olarak karşımıza çıkan Momo oyunu, aynı taktikle pek çok çocuğun ölümüne sebp oluyor. Peki herkes tarafından konuşulan Momo oyunu nedir? Momo oyununun tehlikesi neler? İşte Momo oyunu hakkında bilinmesi gerekenler…Çocukları ve gençleri intihara sürükleyen ‘Mavi Balina‘ oyunundan sonra ülkeden ülkeye yayılan ‘Momo oyunu’ tehlike saçmaya devam ediyor. Tıpkı mavi balina da olduğu gibi çeşitli görevler verilerek gerçekleştirilen bu oyun çocukların canına kast ediyor. İlk önce Whatshapp‘tan gönderilen daha sonra YouTube‘a kadar yayılan Momo, reklam şeklinde ekrana çıkarak bazı talimatlar vererek oyun adı altında ölüme davet ediyor.

MOMO OYUNU NEDİR? MOMO OYUNUNDAN NASIL KORUNMAK GEREK?

Sosyal medya ortamında hızla yayılan Momo oyunu, Facebook‘taki bir grup kullanıcıların yabancı numaraları aramaları konusunda birbirlerine meydan okumalarıyla ortaya çıktığıve mesajın Momo’ya atılması ile cevap olarak şiddet içeren oyunların geldiği öne sürüldü.Evdeki kesici aletlerin nerelerde bulunduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatan Momo oyunu, çocukların ölümüne sebep olarak tehlike saçmaya devam ediyor.

momo oyunu nedirmomo oyunu nedir

ÇOCUKLAR SANAL TEHLİKEDEN NASIL KORUNABİLİR?

Uzmanlar, çocukların ve gençlerin İnternetteki güvenliğini sadece bir oyuna indirmemek gerektiğine dikkat çekiyor. Siber alemde tek bir oyunun değil bunun gibi daha birçok tehlikenin olduğunun altını çiziyor.

Oyun gibi göstererek cazip bir şekilde sunulan bu tarz içerikler, çocukları hedef alarak merak duygularını uyandırıyor. Birtakım görevler belirleyerek dayatmalar halinde çocuklardan yapılması istenen bu vazifeler, yapılmadığında tehdit içerikli yönergeler kullanılarak çocukların canlarına kast etmeleri isteniyor.

MOMO TEHLİKESİNİN ÇOCUKLARI ÖLÜME SÜRÜKLEYEN AŞAMALARI

momo oyunu aşamaları

kaynak:haber7

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.