Kabine Bu Gün Toplanıyor. Okulöncesi İle İlgili Yeni Bir Karar…

Kabine bu gün toplanıyor. Okulöncesi ile ilgili yeni bir kararın çıkması bekleniyor.. İşte haberimizin detayları…

14.12.2020
Kabine Bu Gün Toplanıyor. Okulöncesi İle İlgili Yeni Bir Karar…

Kabine bu gün toplanıyor. Okulöncesi ile igili yeni bir kararın çıkmasını bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Bey’in açıklaması bu yöndeydi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ne Demişti:

Okulların açılma sürecinde üzerinde durulan bir başka konu da ana okulları ve kreşlerin ne zaman açılacağı. Anaokulu ve Kreşlerin Durumu ile ilgili olarak da Bakan Selçuk şunları söyledi:

“Kreşler ve anaokulları ile ilgili görüşmeler sürüyor. 0-3 yaş arasındaki kreşe giden çocuklar ve 4-5-6 yaş ana sınıfını kapsıyor. Özellikle ana sınıfı kurumları çok yoğun olan bir kuruluştur. Bizim kreşlerimiz yok zaten. Küçük çoçuklar ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Geçen hafta tüm hafta boyunca bu konuyu çalıştık. Kabine toplantısında bir değerlendirme yapılacak.”

Bakan Selçuk, önümüzdeki hafta düzenlemesi beklenen kabine toplantısını işaret ederek salgının seyrine göre okulların 4 Ocak tarihinde tamamen de kademeli olarak da başlangıç olabileceğini söyledi. Anaokulu ve kreşlerin durumuna ilişkin bir değerlendirme, önümüzdeki hafta Kabine toplantısında değerlendirilecek.

ANAOKULU VE KREŞLERİN AÇILMASI İLE İLGİLİ YENİ BİR KARAR ÇIKTIĞINDA HEMEN SİZLERİ BİLGİLENDİRMEMİZİ İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısına başkanlık edecek.

Toplantı saat 15.00’te başlayacak.

Toplantıda, COVID-19 salgınıyla ilgili tedbirlerin ele alınması bekleniyor. Toplantı gündeminde ayrıca, kira düzenlemesi de yer alacak.

Kira düzenlemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, kiralarda düzenlemelere gidileceğini belirterek, “Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine toplantımızın ardından açıklayacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.