KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

18.06.2020

Haberimize geçmeden dün cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan resmi kurumlar yazışma yonetmeligin bazı kelimelerin doğru ve yanlış yazimlari gösterilmiştir. ÖSYM her sene yazım yanlışlarından bir veya iki adet soru sormaktadır. Bundan dolayı o kelimelerinde sınavda gelme olasılığı yüksektir. Sınava girmeden göz atmanız çok iyi olacaktır.

İşte o yapılan değişikliklerle ilgili haberimize ulaşmak için tıklayınız

Devlete bağlı olan kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen adayların katılım göstereceği Kamu Personeli Seçme Sınavı için heyecan dorukta. ÖSYM tarafından sınav takvimi güncellenmesi yapılırken KPSS başvuru ve sınav tarihleri de duyuruldu. Bununla birlikte, KPSS ortaöğretim, ön lisans, lisans, ÖABT ve DHBT oturumları için başvuru ve sonuç tarihleri de açıklandı. Peki, KPSS sınavı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi ne zaman? İşte, ÖSYM takvimi ile 2020 KPSS başvuru tarihleri…

Kamudaki ilgili kurum ve kuruluşlarda devlet memuru olma hayaline sahip yüz binlerce vatandaşın katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı için geri sayım hızlandı. ÖSYM tarafından sınav takvimi güncellemesi yapılırken 2020 KPSS başvuru ve sınav tarihleri de duyuruldu. Yaşanan bu gelişmenin üzerine, Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan vatandaşlar da ‘2020 KPSS ne zaman yapılacak, başvuruları başladı mı?’ sorularına yanıt aramaya başladı.

2020 KPSS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?
Adayların sınava katılım gösterebilmeleri için KPSS başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekiyor. ÖSYM tarafından 2020 KPSS sınav ve ortaöğretim, ön lisans, lisans, ÖABT, DHBT başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu.

İşte, 2020 KPSS sınav ve başvuru tarihleri;

KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri), KPSS lisans (Alan Bilgisi) ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) başvuru tarihleri 30 Haziran – 13 Temmuz 2020 olarak belirlendi.
KPSS Ön Lisans başvuru tarihi 21 Ağustos – 2 Eylül 2020 olarak belirlendi.
KPSS Ortaöğretim başvuru tarihi 15 Eylül – 30 Eylül 2020 olarak belirlendi.
KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) başvuru tarihi 6 Kasım – 16 Kasım olarak belirlendi.

GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri), KPSS lisans (Alan Bilgisi) ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) geç başvuru günü ise 22 Temmuz – 23 Temmuz 2020 olarak belirlendi.
KPSS Ön Lisans geç başvuru günü ise 10 Eylül – 11 Eylül 2020 olarak belirlendi.
KPSS Ortaöğretim geç başvuru tarihi 8 Ekim – 9 Ekim 2020 olarak belirlendi.
KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) geç başvuru tarihi 24 Kasım olarak belirlendi.

SINAV UCRETİ NE KADAR OLACAK?

O konuda şuan bir açıklama yok. Olduğu an sitemizde hemen haberdar olmak için tıklayınız

Bu günün en çok okunan kpss haberine ulaşmak için tıklayınız

Sizlerde tüm haberlerden anında haberdar olmak için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.