KPSS ÖABT YOLCUSU KALMASIN

01.11.2018

Hepimiz geçtik o aşamalardan kimimiz ağlayarak kimimiz severek başladı o sürece hangi süreç tabiki ana sınıfı süreci tıpkı askerlik anısı gibi anlatılır o dönemde yaşanan olaylar bir an olur beliriverir insan zihninde. Okul öncesi eğitiminin önemli olduğunu söylemiştik peki ya kim vermekteydi bu eğitimi? Okul öncesi öğretmeni ya o kim di? Dört yıl okul öncesi okuyup bitirmiş fakülte mezunundan ibaret bir öğretmen miydi? Yoksa bu mesleğe gerçekten kol kanat gererek daim ettirecek bir eğitimci miydi?

Okul öncesi öğretmenlerine çoğu veli nasıl kafanız geliyor anlayışı ile bakarlar. Allah sabır versini de ardından eklemeyi unutmazlar hal böyle olunca büyük problemmiş gibi görülür onlarla baş etmek. Oysa o masum hallerini gördükten sonra eve döndüğünüzde sizi hala o günden kalan güldürecek bir anı bırakmışlardır.

Kim sevmez okul öncesi öğretmenini onlar hiç bizi incitmez desekte bazı durumlarda bazı kişiler tarafından bu gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu yazıda amacım mesleği düşünen ya da henüz mezun olmayıp bu mesleğin tadını merak eden arkadaşlarımız içindir.

Her koşulda sabırlı olmalısınız arkadaşlar çocukların dikkat süreleri kısa olduğu kadar aynı zamanda çok dikkatlidirler. Aile işbirliği okul öncesinde çok önemlidir. Çocuklarla içli dışlı olduğumuz da inanın o masumiyet sonrası büyümenin aslında hiç te iyi bir şey olmadığını anlayıp yakınıyoruz.

Sevgili arkadaşlar tecrube denen o ince uzun yola adım atmadan işin açıkçası yaşayarak görmeden söylemlerin nafile olduğunu düşünüyorsanız haydi hep birlikte Kpss ve Öabt’ye diyelim.

Sevgilerle

Yazar Özge Alpkaya

YORUMLAR
  1. Yusuf dedi ki:

    Çekilişe katılmak istiyorum

  2. Betül dedi ki:

    Çekilişe katılmak istiyorum