ÖABT ye Nasıl Hazırlanılır?

ÖABT ye nasıl hazırlanır? Kpss ÖABT önemli yere sahip bu alana nasıl çalışılmalı

02.08.2020
6

ÖABT kpss de en fazla öneme sagip alan olduğu icin ÖABT ye çalışma planınız da daha fazla yer vermelisiniz.

Sevgili öğretmen adaylarım birçok branşın dahil olduğu öğretmenlik alan bilgisi testi içeriğinde eminim ki hepimizin de bildiği ve kendisinden emin olduğu konular yer almakta fakat bu konular soru şeklinde karşımıza çıkıp çelişkili ifadeler barındırdığında bizlerde çoğu zaman yanılgıya düşüp istenilen başarıyı elde etmemiş olabiliriz. ÖABT

Öncelikle kendi alanım olan okul öncesi alanından bahsedecek olursam üniversite de almış olduğunuz kitaplar öabt için çok önemli kaynaklardır. Biliyorum ki çoğunuz vize final notlarını dahi öabt için saklamakta ve gayette doğru bir yol izlemektedir.

Sınıf içerisinde uygulanan ve anlatılan hiç bir konuyu kaçırmamaya bakınız arkadaşlar. Okulöncesi adına konuşulacak olursa sınıf içersinde yapılan etkinlikler o an için çok bıkmış vaziyette yapılsa da büyük öneme sahiptir.

Biliniyor ki bu yıl yapılan Öabt sınavında şekilli bir mandala sorusu da dahil edilmişti. O sebeple tüm duyuların hakimiyeti çok önemlidir. Kendinize renkli not kağıtları alın gerekirse en sevdiğiniz renklerden kullanmaya başlayabilirsiniz. Gün geçtikçe önemi daha da artan okul öncesi’nin derslerinin eğlencesini sınava taşıyabilirseniz ne mutlu.

Okul öncesi öabt ile ilgili bir konu çalıştıktan sonra kalıcılığın sağlanması adına o konu ile ilgili sorular çözmek faydalı olacaktır. Soru çözerken cevabı yanlış yapıp ben aslında doğru seçeneği düşünmüştüm gibi bahane olmaya müsait durumlara kapılırsak başkasını değil kendimizi kandırmış oluruz sevgili arkadaşlar

Her şeyden önemlisi de kendi alanımızı iyi tanımalı sorulan sorulara hemen cevap vermek yerine soruya göre değişen çeldirici ifadeleride göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Renkli kağıtlara alınan dipnotlar sınav esnasında renklerden yola çıkılarak,bilginin kalıcılığını sağlamış olup doğru seçeneği bulmamızda faydalı olacaktır.

Yazar: Özge Alpkaya TÜM HABERLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.