Öğretmen Atamaları Şart

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 yılında toplamda 2 yeni sözleşmeli öğretmen atamaları gerçekleştirdi.

2020 yılında yapılan sözleşmeli öğretmen atamaları koronavirüs pandemi dönemi içerisinde yapıldı.

Koronavirüs pandemi sürecinin başı olan 18 Mart tarihinde 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ilk olarak yapıldı. Ataması yapılan 20 bin öğretmen koronavirüs dönemine girilmesinden dolayı uzaktan eğitime geçiş ile birlikte 22 Haziran tarihinde anca görevlerine başlayabildi.
öğretmenler
2020 yılında yapılan diğer sözleşmeli öğretmen ataması ise 1 Eylül tarihinde törenle yapıldı. 2. öğretmen atamasında da toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atandı. Böylelikle 2020 yılında üstelik pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin yeni öğretmen atamış oldu. Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı olduktan sonraki süreçte yapılan öğretmen atamaları sayısına bakacak olursak;2018 Ağustos’tan bu yana toplamda 100 bin sözleşmeli öğretmen Ziya Selçuk döneminde atanarak görev başı yapmış oldu.
öğretmen ataması

Bundan Sonra Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı?

Bilindiği üzere 2020 KPSS ve ÖABT oturumları geçtiğimiz hafta tamamlandı. Adaylar 2020 KPSS-ÖABT sonuçlarını beklemeye koyuldu. Özellikle öğretmen adayları 100 binden fazla öğretmen ihtiyacına dikkat çekere en az 60 bin öğretmen ataması talebiyle sosyal medyada seslerini duyurmaya şimdiden başladı.

60 Bin Öğretmen Ataması Mümkün Müdür?

Bu konu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a geçen hafta çıktığı canlı yayında soruldu. Ziya Selçuk ise bu soruya 2020 yılında 40 bin sözleşmeli öğretmen ataması yaptık 2020 yılında başka öğretmen atamamız yok fakat 2021 yılı için çalışmalarımız olacaktır diye cevap verdi.

Yani 2020 ve 2019 KPSS puanları ile yeni öğretmen atamaları 2021 yılında yapılacak. Toplamda ne kadar öğretmen ataması olur bilinmiyor bunu bütçe görüşmeleri belirleyecek.
okulöncesi öğretmeni

60 bin öğretmen ataması talebi var okuloncesihaber.com olarak biz yine toplamda en az 40 bin sözleşmeli öğretmenin daha atanacağını düşünüyoruz.

Öğretmen ataması olduğunda sizi bilgilendirmemizi istiyorsaniz tıklayınız

Kaynak: mebpersonel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.