Öğretmen Olmak !

28.04.2019

Milli Eğitim Bakanlığının eğitim kökenli bakan yardımcısı Prof.Dr. Mustafa SAFRAN , Şanlıurfa öğretmenlerle buluştu … Ortaya güzel görüntüler çıktı …

MEB, MEB Personel , MEB Personeli , Personel MEB Öğretmen Atamaları,Yönetici Atamaları, MEBBİS Eğitime Dair En Güncel Ve Hızlı Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı , Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN , Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Adnan BOYACI ve Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK ; 2023 Vizyon kapsamı çerçevesinde Urfa ilinde öğretmenlerle buluştu …

Urfa ilinde öğretmenlere hitap eden Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN , 2023 Vizyon belgesi hakkında bilgi verdi . Öğretmenlerin sorunlarını yerinde dinleme fırsatı buldu .

Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Adnan BOYACI ise 2023 Vizyon belgesi sunumunu gerçekleştirdi , okul müdürleri ve öğretmenlerden beklentilerini anlattı .

Urfa’da akşam öğretmenlerle beraber konsere katılan Bakan yardımcısı ve genel müdürler , salona “ Uzun İnce bir yoldayım “ şarkısını söyleyerek girdi .

Samimi görüntülerin ortaya çıktığı konserde , Bakan yardımcısı Mustafa Safran ve genel müdürlerle bütünleşen , sorunlarını ve isteklerini iletme fırsatı bulan öğretmenler mutlu oldu .

ÖĞRETMEN OLMAK !

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenler uzun yıllardır öğretmen / eğitim kökenli bürokrat isteğinde bulunuyordu.

Öğretmen / Eğitim kökenli Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN’ın , Urfa ilinde salona türkü söyleyerek girmesi ve genel müdürlerinde eşlik etmesi ; Milli Eğitim camiasında ve bürokraside alışık olunmayan bir durum olarak karşımıza çıktı .

Milli Eğitim Bakanlığı , il müdürlerinin genel müdürleri şehir girişlerinde karşıladığı dönemleri de görmüştü .

Bakanlık merkez teşkilatında ve illere ziyarete gittiklerinde kasım kasım kasılan ve kibrinden öğretmenlerin yanına yaklaşmaya korktuğu bürokratlar için bu durum bir ders konusudur .

Öğretmenlere dokunmadan ve gönlüne girmeden asla başarı sağlanamaz .

Bakan Ziya SELÇUK’ta bu kapsamda aylardır illerde öğretmen buluşmaları yapmakta ve öğretmenleri dinlemektedir .

Milli Eğitim Bakanlığında görevli Bakan yardımcıları ve genel müdürlerin de sık sık alana inip öğretmenlerle birlikte olması gerekmektedir .

Milli Eğitim Bakanlığının en önemli birimi Ortaöğretim ve Temel Eğitim Genel müdürlerini de öğretmenler odasında görmek isteriz !

En çok saha çalışması yapması gereken bu iki genel müdürlüğün , genel müdürlerinin Bakanlık koridorlarında pineklemesi , okullardan ve öğretmenlerden uzak bir görüntü içerisinde görev yapmaya çalışmaları gözlerden kaçmıyor !

Düşünsenize Liselerden sorumlu genel müdür göreve geldiğinden bu tarafa 4 tane lise gezmedi , Temel eğitim genel müdürü yıllardır bu makamda olmasına rağmen Diyarbakır , Urfa , Antep gibi illerde 10 tane okul gezip , öğretmenler odasına girmemiştir .

Temel eğitim eski genel müdürlüğü görevi de yapan şimdiki Bakan yardımcılarından İbrahim ER’in görev yaptığı dönemlere göz atacak olursak …

İbrahim ER , genel müdürlük yaptığı dönemde Doğu ve Güneydoğu illerinden ve okullardan çıkmazdı ; hangi ilde kaç tane okulu olduğunu bilir , yatılı bölge okullarının derslik sayısına kadar bilirdi.

Bu okulların sorunlarını gidip yerinde görür , tek tek not alır ve Bakanlığa döndüğünde bu sorunların çözümü için kafa yorardı..

Daha uç bir örnek verecek olursak İbrahim ER’in yılbaşı gecesine Hakkari de bir okulda girdiğini , şimdiki genel müdürler kendisine sorarlarsa teyit edebilirler !

Bakan yardımcısı olduktan sonra bile sessiz sedasız okulları gezdiğini , özellikle sorun gelen okulları kimseye haber vermeden ziyaret ettiğini ve öğretmenler odasında öğretmenlerle çay içtiğini yine genel müdürler sormaları halinde öğrenebilirler .

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un il il gezip öğretmen buluşmaları yaptığı bir dönemde , Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN ve İbrahim ER’in sahada öğretmenler buluştuğu bir dönemde ; Bakanlık koridorlarından kafasını çıkartmayan Ortaöğretim ve Temel eğitim genel müdürleri sınıfta kalmıştır .

Öğretmenler odalarına ve okullara hakim olamayan genel müdürler başarılı olamaz !

Sonuç olarak ; Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN ve genel müdürler Adnan Boyacı , Yusuf BÜYÜK’ün Urfa’da öğretmenlerle buluşması ve onlarla beraber türkü söylemesi ; aynı dili konuşmanın ürünüdür …

Kendilerini tebrik ediyoruz , diğer bürokratlara örnek olması temennisiyle …

www.kamudanhaber.net

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.