Okulöncesi Eba Canlı Ders Nasıl Oluşturulacak

Okulöncesi Eba Canlı Ders Nasıl Oluşturulacak
02.10.2020
566

2 Ekim itibari ile okul öncesi öğretmenlerine de eba canlı ders geldi. Okul Öncesi Eba Canlı Ders ile okul öncesi öğretmenleri de zoom üzerinden canlı ders verebilecek. Eba Harici Canlı Ders Ekleme Nasıl Yapılır? Anasınıfı canlı derse nasıl giriş yapılır? Ayrıntılar haberimizde…

Haricî Canlı Ders Nasıl Oluştururum?

Eba üzerinden harici canlı ders ataması öğretmenler tarafından gerçekleştirilecektir. Harici canlı ders uygulaması ile öğretmenler istediğiniz kadar, istediği zaman canlı ders atamasını kendi sınıfları için yapabilecekler. Harici canlı ders özelliği ile okul yöneticilerinin öğretmenlere ayrıca canlı ders atamasına ve ve öğretmenlerin hazırladığı canlı ders için herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacaktır. Eba üzerinden harici canlı ders araması yapmak için ilk olarak “Harici Canlı Ders Ekle” düğmesine tıklıyoruz. Yapacağımız canlı dersin konusunu giriyoruz. Ardından sınıfımızı ve canlı ders yapacağımız tarihi seçiyoruz. Canlı dersimizin saatini seçiyoruz. Varsa bir açıklama metni ekliyoruz. Dersin linki alanının doldurulması için kişisel Zoom hesabının olması gerekmektedir.

Zoom Hesabı Nasıl Açılır?

https://zoom.us/download adresine giriş yapılıp karşımıza çıkan ilk download düğmesine tıklanıp zoom.exe indirilmesi tamamlanır. Yükleme tamamlanınca karşımıza çıkan Sign in düğmesine tıklanır. Zoom hesabınız varsa ekranın solundaki bilgiler girilip zoom hesabına giriş yapılır. Zoom hesabınız yoksa Sağ tarafta bulunan Sign in with google seçeneği ile gmail uzantılı mail ile kişisel zoom hesabı alınır. Karşımıza çıkan ekrandan Schedule seçeneği seçilir. Topic alanına Eba da yapılacak harici canlı dersin konusu yazılır. Tarih alanına ebada yapılacak canlı dersin tarihi ve saati yazılır. Canlı dersin süresi 30 dakika olarak kalmalıdır. Security alanında Waiting Room seçeneğinin yanındaki tik işareti kaldırılmalıdır. Calendar alanındaki Outher Calendar seçeneği işaretlenip canlı ders kaydedilir. Oluşturulan canlı dersin linki ve şifresi kopyalanarak Eba ya yapıştırılır.

Anasınıfı öğrencileri harici canlı derse nasıl giriş yapabilir?

Öğrenciler Eba ya giriş yaptıklarında bildirimlerden canlı dersleri görebilirler. Yine takvim alanından öğretmenlerin atamış oldukları canlı dersleri görebilirler. Aynı zamanda ekranın solundaki canlı dersler düğmesine tıklayıp canlı dersler ulaşılabilir. Canlı ders saati yaklaştığında öğrenciler turuncu düğmeye tıkladıklarında katıl düğmesi aktif olacak ve öğrenciler canlı derse katılabilecektir.

Kaynak:öğretmenlersitesi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.