Okulöncesi ÖABT kaynak tavsiyesi

Okulöncesi ÖABT Kaynak Tavsiyesi Okuloncesi ÖABT Konu Anlatımı, Okulöncesi ÖABT Deneme, Okulöncesi ÖABT Soru Bankası

04.11.2018
Okulöncesi ÖABT kaynak tavsiyesi

Okulöncesi ÖABT kaynak tavsiyesinde bulunmak istiyorum bu gün sizlere

Okulöncesi ÖABT kaynak tavsiyesine geçmeden önce tarih dersinde de bir kaç kitap tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Tarihin pusulası kitabı gerçekten yalın ve güzel anlatılmıştır. Konu anlatımı olarak tarihin pusulasını öneririm. Bunun yanında tarihe data yayınevinin soru bankasını öneririm.

Okulöncesi ÖABT alanı çok kısır bir alandır. Bu alanda yetişmiş hoca çok azdır. Hatta sadece okulöncesi derslerine giren bunun dışında, eğitimde hiçbir derse girmeyen, bu branşla ilgili hoca yok bile denilebilir.

Sizlerden küçük bir ricam olacak, özellikle dershanelerde okulöncesi alan derslerine giren hocaların mezun olduğu bölümlerini sormanızı istiyorum. Eminim öğrendiğinizde kulaklarınıza inanamayacaksınız. Sosyoloji, psikoloji, sınıf öğretmenliği mezunu hocalar olduğunu duyacaksınız. Okulöncesi ÖABT

Diğer taraftan bu alanda kısıtlı hoca olmasına rağmen bir sürü yayınevinin kitap çıkarması, mezun sayısının yüksek olan bölümün kaymağını yeme yarışmasıdır.

Peki böyle bir piyasının içinde hangi kaynakları almalıyız. Hangi hocaları takip etmeliyiz dediğinizi duyar gibiyim

Geçen yıl benim hocam eğitim bilimleri ekibinin youtube de ücretsiz olarak yayınladığı videoları izleyebilirsiniz. Fakat tüm dersler mevcut değil.  Ayrıca 2019 yılında tekrar dersler güncellenmemiştir. Bu yıl derslerin tamamı güncellenecek mi bizde merakla bekliyoruz.

2019 yılında okulöncesi öabt de köklü değişiklikler yepılmıştır. Mesala okula başlama yaşı değişmiştir. Eski kaynaklarda bu bilgi yanlış olarak geçmektedir. Bunun gibi bir çok değişiklik olmuştur. Gerek izleyeceğniz videolar gerekse alacağınız konu anlatımı kitapları bu bağlamda 2020 yılına ait olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. 

Pegem yayınevinin kitapları tüm derslerde olduğu gibi okulöncesinde de birinci sırada satıyor. Konuların kısa anlatması oldukça güzel. Ama bilimsel ifadelerin kullanılması, okurken insanı biraz sıkıyor sanki..

2017 yılında çıkardığı sihirli deneme kitabı ile zirveye oturan mustafa kaplan (mustafa hoca) nın 2018 yılında kendi ekibini kurması ile sınava en yakın yayın kr akademi olmuştur.

Mustafa Hoca okulöncesi öabt mezunu olup sadece okulöncesi alanında çalışmalar vermektedir. Uzaktan eğitim videoları dışında hiçbir yayınevinde, milyarlarda verseniz dinleyemeyeceğiniz bir hocadır. Kr akademi tarafından çıkarılan konu anlatımının %60 nı oluşturmuştur. Bu konu anlatımı, kısa sürede en çok satanlar arasına girmiştir.  Bu alanda en çok satan sihirli denemesi dışında başka deneme çıkarmamıştır.  Gerek anlatımı, gerekse yazım tarzı mizahsen olup insanı okurken sıkmamaktadır. Konuları işlerken çok fazla derine inmeyip sadece kendisi için önemli kısımları ele almasıdır.

2019 Sihirli Öabt kitabı güncellenmiştir. 30 Sayfa daha eklenen kitap 2018 Okulöncesi ÖABT soru tarzına uygun şekilde tekrar ele alınmıştır. 2020 yılı için gerekli güncellemeleri yapmıştır.

Bu yıl mustafa hoca, bilgi kartlarını kitap haline getirmiştir. Toplmada 800 bilgi notuyla cep kitabı çıkarmıştır. Ayrıca bu yıl  yeni 7’li deneme çıkarmıştır. Mustafa Kaplan(Mustafa Hoca) nın bu yılda kitapları ile bu alanda isminden çokça bahsedilecek gibi duruyor. 

Mustafa hocamızın kitaplarını uygun fiyattan satın almak için tıklayınız

Yeni kurulan okulöncesihaber.com ailesi olarak, haberlerimizde önceliğimiz yeni atanacak değerli öğretmen arkadaşlarımızın olacaktır. Bizi takip etmeye devam edin sağlıcakla kalın….

okulöncesihaber.com

OKULÖNCESİ ÖABT İLE İLGİLİ HERŞEYDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.