Okulöncesi öğretmenleri 5000 kontejan müjdesi bekliyor

14.11.2018

Kontejan dağılımlarının açıklanmasına belkide saatler kaldı. 

Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.
Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan veçocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, toplumumuz için okulöncesinin zorunlu olması elzem ihtiyaçtır. 

Bilindiği üzere MEB vizyon belgesi, 2023 Eğitim Vizyonu’nun da okulöncesinin  2019 yılında okulöncesinin gerekli altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra zorunlu olacağı belirtildi. Pilot illerde ise halen başarılı şekilde uygulanmaya devam ediyor.

Kontejan dağılımında da Okulöncesinin zorunlu olacağına dair somut adımların, burayada yansıyacağını umuyoruz.  Bu bağlamda 25 bini aşkın okulöncesi öğretmenliği bölümü mezunu kontejan dağılımında 5000 atamanın kendilerine verilme müjdesini bekliyoruz. Önceki yıllarda tek seferde 10.000 alım yapan bölüm için zorunluluk halinde 5000 verilmesi ütopik bir rakam değildir. Aksine ülkemizin yarınlarına yatırımdır.

Bu yazının tüm hakları okuloncesihaber.com’a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.