Okulöncesi Öğretmenliği Bölümüne Yeni Atama Mı Geliyor?

24.12.2018

SURİYELİ ÇOCUKLARIN TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNE ENTEGRASYONUNUN DESTEKLENMESİ PROJESİ II (PIKTES II) SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Daha önceki yıllarda Suriyeli kardeşlerimiz için okulöncesi eğitimi verilmiyordu. Dolayısıyla okulöncesi öğretmeni alımı da olmuyordu. İşte yapılan sözleşme haberi:


Avrupa Birliği tarafından “Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı” (FRIT) çerçevesinde doğrudan hibe yönetimi ile Avrupa Birliği ile işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmek üzere 400 milyon avro bütçeli PIKTES II sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmenin imzaları Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger tarafından 20 Aralık 2018 günü atıldı. İmza törenine, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ile Avrupa Birliği ve MEB yetkilileri de katıldı.

PICTES Projesi faaliyetlerine ek olarak okul öncesi eğitim, mesleki ve teknik eğitim, sosyal uyum etkinlikleri ve yetişkinlere Türkçe öğretimi konularını içeren faaliyetleri ile PIKTES II Projesi, yirmi dört faaliyetiyle oldukça kapsamlı bir proje olacak.

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi II (PIKTES II) kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler aracılığıyla Suriyeli çocukların eğitime ulaşmalarına ve topluma entegrasyonlarına katkı sağlanması hedefleniyor.

Bu kapsamda bu yıldan itibaren piktes 2 projesi için okulöncesi öğretmeni alımı yapılacağını düşünüyoruz.

okulöncesihaber.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.