Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışan Okulöncesi Öğretmenleri Özlük Haklarının İyileştirilmesini İstiyor

25.12.2018

Bize ulaşan Gülcan Arıhan Öğretmenimizin tüm çalışan öğretmenler adına aşağıda ki talepte bulunmuştur. 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışan Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri ve Çocuk Gelişimi Öğretmenleri olarak yıllardır bu mesleği icra ediyoruz. Calışma şartları, Maaş ve sigortadaki usulsüzlük, Tatil günlerindeki adaletsizlik, İş güvencesi endişesi, Gelecek korkusu, Emeklilik ikramiyesinden yoksun olmasi, Tazminat hakkının kullandirilmamasi kısacası ÖZLÜK haklarımızın iyileştirilmesini talep ediyoruz.Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığından talebimiz Rehabilitasyon merkezlerinde çalışma şartlarımız iyilestirilsin özlük hakları verilsin. Özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan biz Öğretmenler yaptığımiz işin kutsalligindan haberdariz.


Çocuklara zihinsel, bedensel ve sosyal yönden gelişimlerini daha sağlıklı tamamlamaları yönünde eğitim veriyoruz. Dil konuşma, psikomotor beceriler, Günlük yaşam, Sosyal hayat becerileri, Türkçe Matematik modullerinin yaninda: 

Çocukların günlük ihtiyaçları olan; tuvalet, giyinme gibi becerilerin gelişmesine katkı sağlamak, Kalem tutma, materyalleri doğru kullanma, oyuncaklar ile doğru şekilde oynama gibi becerileri kazandırarak uygulamalar yaptırıp el yüz yıkama, diş fırçalama gibi alışkanlıkların kazandırılmasına yardımcı oluyoruz, okul yaşantılarında çocuklara yardımcı olmak adına; onları, okuma yazmaya hazırlayacak etkinlikler yaptırıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.