PICTES Projesinde Okulöncesi Öğretmen Alımı Yapılacak mı?

01.12.2018

Pıctes alımları 2019 için Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, Türk ve Suriyeli Çocukların Yeni Eğitim yılı nedeniyle bir basın duyurusu yayınlandı. Bu duyuruya göre PICTES Projesi ,Avrupa Birliği tarafından yapılan yardımlar sebebiyle 2021’e kadar üç eğitim yılını daha kapsayacak.


Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından yapılan açıklamanın detaylarına bakıldığına PICTES projesi , yeni desteklerle beraber 3 eğitim yılı daha devam edecek.


Pictesöğretmenler instagram hesabında aşağıdaki paylaşım yapılmıştır.
Okulöncesihaber olarak suriyeli kardeşlerimizin savaşın izlerini unutması ancak oyun eğitimi ile olacağını düşünüyoruz. Bunun için okulöncesi eğitimin şart olduğunu ve bu eğitiminde okulöncesi öğretmeni alımıyla amacına ulaşacağı kanaatındayız.

PICTES PROJESİ NEDİR?

«Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi» projesi Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında «Türkiye’deki Suriyeli Mülteciler için Mali İmkan» anlaşması (FRIT) çerçevesinde imzalanan sözleşme ile Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegrasyonunda Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan bir projedir. Proje süresi 2 yıl ile sınırlıdır ve faaliyetler 03.10.2016 tarihi itibariyle başlamıştır. Bakanlığımız proje kapsamında doğrudan hibelendirilmiştir.

Gelen duyumlara göre alımların mayıs ayını bulabileceği yönündündedir. Pıctes projesi başvuru ve pıctes projesi giriş için resmi sitesinden takip etmek için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.