Rehabilitasyon Merkezinde Çalışan Okulöncesi Öğretmenlerinin Bakanlıktan Bir İsteği Var

02.11.2019
234

Instagram hesabından bize haber gönderen Rehabilitasyon Merkezinde Çalışan Okulöncesi Öğretmeni Orhan doğu isimli meslektaşımızın haklı isteği şu şekilde:

Hocam biz rehabilitasyon merkezlerinde asgari ücret karşılığında çok ağır koşullar altında ayda 160 saat derse giren ve düzeyleri, tanıları farklı olan özel gereksinimli çocuklarla çalışan okul öncesi öğretmenleriyiz. Hasta olup hastaneye giriş dahi yapamayan her konuda fedakarda çalışanlarız.

Verdiğimiz emeklerinin karşılığını da maalesef alamıyoruz. Rehabilitasyon merkezlerinde çok değerli ve çok donanalımlı okul öncesi, sınıföğretmenleri arkadaşlarımız var. Bakanlığın bunları görüp özel eğitimde çalışanlara daha önce dershane ve hemen akabinde 5 yıllık ücretli öğretmenlik yapan farklı branşlarda okul öncesi ve sınıf öğretmenliğiyle hiç alakası olmayan alanlarda alım yapıldı.

Bizim isteğimiz rehabilitasyon merkezlerinde çalışan okul öncesi öğretmenlerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hizmet iş günü baz alınarak bakanlığın kadro ayırmasını istiyoruz.

Lütfen sesimiz olun teşekkür ederim… 💐💐

Sizde haber göndermek için @okuloncesihaber sayfasından bizlerle ulaşabilirsiniz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.