TBMM ye Anaokulu Öğretmeni Alınacak

13.08.2020
11

Anaokulu öğretmeni alınacak TBMM ye, Anaokulu Öğretmeni İş İlanlarını her zaman sizlere en hızlı ulaştıran tek site olarak bu günde size bir anaokulu öğretmen alımından bahsedelim.

5 Anaokulu Öğretmeni, 11 Çocuk gelişimi lise mezunu bakıcı alınacak.

Anaokulu Öğretmeni İş İlanı

Fotoğrafın büyük hali için Tıklayın

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

b) Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları, gerekmektedir

BAŞVURU

Başvurular 12.08.2020 tarihinde başlayıp 25.08.2020 tarihinde sona erecektir. Adaylar, ilanda belirtilen kadrolardan yalnızca birine başvuruda bulunabilecektir. Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İNTERNETTEN BAŞVURU YAPANLAR EVRAK GÖNDERECEK

TBMM memur alımına başvuru yapacak adaylar , internet başvurusunu yaptıktan sonra kadroya ilişkin öğrenim belgesi (diploma) ile kadrolar itibarıyla sınav ilanında belirtilen belge veya sertifikaların bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine gönderecek.

İnternetten başvuru yapan , ancak evrakları mail olarak göndermeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak.

SINAV ŞEKLİ

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır. Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava veya uygulama sınavına alınacaktır.

İŞ İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.