Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversitelerin açılması durumunda sadece İstanbul’a yüzbinlerce öğrenci geleceğinin altını çizen Saraç, “Öyle 2-3 ilden değil, bütün illerden öğrenci İstanbul’a aynı tarihlerde gelecek. Belli aralıklarla da kendi il, ilçelerine gitme gelme durumları, yani büyük bir hareketlilik olacak.” şeklinde konuştu.

18.01.2021
Üniversiteler ne zaman açılacak

İKİNCİ DÖNEM YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN GÖRÜŞ ALINACAK!

Üniversitelerin açıldığı takdirde yaşanacak hareketliliğin bütün iller için geçerli olduğunun altını çizen Saraç bu hareketliliğin risk oluşturup oluşturmadığına karar verecek yapının Sağlık Bakanlığı olduğunu söyledi. Devamında “ Bakanlığın görüşlerini ikinci dönem için de ilerleyen süreçte alacağız. Bu görüşe göre üniversitelerimizi yönlendireceğiz.” diyen Saraç üniversitelerin birbirinden farklı şartlarını ve imkanlarını göz önünde bulundurarak hareket edeceklerini vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz hafta başında düzenlenen Kabine Toplantısının ardından yasaklar ve tedbirlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Alınan tedbirlerin esnaflar ve öğrencilerin üzerinde açktıları sıkıntıları bildiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı salgına bir çözüm bulunana kadar tedbirlerin alınmaya devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Yükseköğretim Akademik Açılış Töreni’nde üniversitelerin açılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan mümkün olan en kısa sürede yüz yüze eğitime başlanmasını hedeflediklerini açıklamıştı.

İDARİ VE AKADEMİK PERSONEL AŞILANACAK

Üniversitelerde görev alan akademik ve idari personelin aşılanması için Yükseköğretim Kurulu, Sağlık Bakanlığından öncelik talep etmişti. Bakanlığa gönderilen yazıda üniversitelerde yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin en kısa sürede başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için görev yapan akademisyenlerin aşılama çalışmalarına dahil edilmesi talebi karşılık buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.